Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Metal Tavan

2022-08-22Detaysan Yapı
metal-tavan.jpg

Metal Tavan

İç Mekanlara Uygulanabilecek Metal Tavan Uygulamaları

Metal tavan, tavan taşıma özelliğine sahip profiller ile oluşturulmuş metal levhaların tavana uygulanması ile yapılan asma tavan sistemidir. Tavana uygulanan sistemin tamamı çıkarılabilir olduğundan, üstünde bulunan tesisata ulaşmak ve temizliğini yapmak oldukça kolaydır. Metal asma tavan sistemleri, kolay montajı ile yaşam alanlarında inşaat ile ilgili tüm sorunları ortadan kaldıracak şekilde tasarlanıyor. Ayrıca metal tavanların çok çeşitli kullanım alanları bulunuyor. Bu özelliği ile hemen hemen her türlü iç mekana uygulanabiliyor. Metal tavalar, led aydınlatma sistemleri, havalandırma sistemleri, yangın söndürme sistemleri ile de kolayca entegre edilebilir özelliktedir.

Metal Tavan sistemlerinin özellikleri nelerdir?

Metal tavanlar birçok özelliği ile oldukça kullanışlı asma tavan sistemleridir. Bu özelliklerden bahsetmek gerekirse, ilk olarak sınırsız tasarım seçenekleri ile mekanlara dekoratif bir özellik katarlar. Aynı zamanda yanmaz bir maddeden imal edildiği için, yangın risklerine karşı artı bir koruma sağlar. Tavan sisteminin metal olması ise darbelere ve yıpranmalara karşı oldukça dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Sistemin metal plakalardan oluşması ile üstünde bulunan tesisatlara müdahale için kolay sökülebilmesine olanak tanır. Aynı zamanda metal plakalardan oluşan asma tavanlar temizlik açısından kolay silinebilir ve boyanabilir özelliktedir.

Tüm bu özellikleri yanında rutubete karşı dayanıklı olması ile de uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Bu tür asma tavanlar metal malzemeden imal edildiğinden, mekanlarda çok daha iyi ısı yalıtımı olmasını ve ışığın ortama daha fazla yayılması gibi özelliklere de sahiptir.

Metal Tavan Kullanım alanları nerelerdir?

Metal asma tavanın çok fazla kullanım alanı olmasına nazaran, en çok kullanılan alanları ise;

·         Spor tesisleri

·         Bankalar

·         Hava limanları

·         AVMler

·         Otellerin mutfak bölümleri

·         Kuru temizleme ve büyük çamaşırhaneler

Olarak sıralayabiliriz.

Kullanım örneklerini daha da arttırabileceğimiz metal tavanlar, iyi bir ustalık ile çok daha kullanışlı, sorunsuz yapılar haline dönüşür. Firmamızın uyguladığı metal tavan çeşitleri ise şöyledir;

·         Clip-in sistem denilen gizli taşıyıcılı söküm ve takımı kolay olan metal tavan

·         Lay-in sistem olarak adlandırılan taşıyıcılarının metal plakaların arasında kaldığı metal tavan

·         Lay-on sistem olarak bilinen plakaların taşıyıcıların üstüne konulduğu metal tavan

·         Hook-on sistem olarak adlandırılan plakaların kancalı taşıyıcılara entegre edilmesi ile uygulanan metal tavan sistemidir.

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */