Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Mutfak Dolabı

2021-12-21Detaysan Yapı
mutfak-dolabi.jpg

Mutfak Dolabı

Mutfağın Vazgeçilmez Mobilyaları Olan Mutfak Dolabı Modelleri

Bir mutfağın en önemli mobilyası mutfak dolaplarıdır. Tüm mutfak gereçlerini muhafaza eden mutfak dolapları, işlevsel kullanımı yanında dayanıklı olması ve göze hitap eden tasarımlarda bulunması oldukça önemlidir. Mutfakların demirbaşı olan mutfak dolapları, uzun yıllar kullanılacağı için dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Ev hanımları ise günlerinin önemli bir kısmını mutfakta geçirdikleri için mutfak dolaplarının şık ve estetik olmasını isteler.

Mutfak Dolabı Çeşitleri

Mutfağa uygun bir mutfak dolabı seçmek, alanın daha verimli kullanılmasını sağlar. Bu bakımdan mutfak dolabı seçimi yapılırken ilk olarak, mutfağa uygun kullanım kolaylığı sağlayacak modeller seçilmelidir. Mutfak dolaplarında ise renk ve malzeme çeşitliliği oldukça fazladır.

Malzeme bakımından ise en çok tercih edilen mutfak dolabı tipi akrilik dolaplardır. Bu malzemeden üretilen dolapların çok fazla renk çeşidi bulunabilir. En büyük özellikleri ise çizilmeye karşı dayanıklı olması ve uzun yıllar kullanım imkanı sunmasıdır.  Tercih edilmesindeki diğer bir faktör ise kolay temizlenebilir özellikte olması ve sağlığa uygun yapıda üretilmesidir. Renk çeşitliliği yanında akrilik mutfak dolapları, mat veya parlak renkli olarak da satılmaktadır.

Son zamanlarda oldukça revaçta olan bir diğer mutfak dolabı çeşidi ise country tarzı mutfak dolaplarıdır. Farklı görünümlerinden dolayı mutfaklara estetik bir görünüm katan bu tarz dolaplar oldukça çok rağbet gören modellerdir. Counrty mutfak dolaplarında ise kullanılan malzeme ahşaptır. Dolaplar sahip olduğu modele göre farklı desenlerde olabilir. Diğer bir özellikleri ise dolap kapaklarının camlı olmasıdır. Ayrıca diğer ev mobilyalarında da görülebilen country tarzı genelde beyaz olarak renklendirilirler.

Mutfak Dolabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

En çok tercih edilen bu mutfak modelleri yanında en çok tercih edilen tip ise, kullanım rahatlığı açısından oldukça avantajlı olan L tipi mutfak dolaplarıdır. Ayrıca mutfak dolabı seçerken bazı konulara dikkat etmek gerekir bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse;  ilk ihtiyaçlardan biri kullanışlı ve işlevsel olması için çok sayıda gözünün bulunmasıdır. İkinci dikkat edilmesi gereken konu ise, mutfak boyutu ile doğru orantılı olmasıdır. Yeni bir mutfak dolabı yaptırmaya karar verdiyseniz, mutlaka dönemim trendleri de takip edilmelidir. Mutfak dolapları uzun süreli bir kullanım arz ettiğinden, modası çabuk geçecek dolapların tercih edilmemesinde fayda vardır. Bu özelliklerin yanında es geçilmemesi gereken diğer bir detay ise sağlam malzeme ve aksesuarlardan oluşmuş olmasıdır. Devamlı açılıp kapanacak olan mutfak dolabı kapaklarının menteşelerinde kolay kolay arıza, sarkma gibi durumlar olmamalıdır.

 

 

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */