Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Portmanto Modelleri

2021-10-12Detaysan Yapı
portmanto-modelleri.jpg

Portmanto Modelleri

Evlerin Girişlerinde Kullanılan Portmanto Modelleri

Genellikle yaşam alanlarının girişlerinde bulunan, giyim eşyalarının, çeşitli ev eşyalarının konulmasına yarayan ön kapaklarında genellikle ayna aksesuarı bulunan eşyalara portmanto denilmektedir. Portmanto terimi genel olarak vestiyer ismi ile de anılmaktadır. Fakat vestiyer genel anlamda, portmantonun mont asılan bölümlerinde verilen isimdir. Yine ayakkabılık olarak da kullanımı görülebilmektedir. Ayakkabılıkta bilindiği gibi portmantonun ayakkabı konan bir bölümünü oluşturup, vestiyer ve ayakkabılığın kombine bir hali portmantoyu oluşturur. Bir çok farklı model ve tasarımda bulunan portmantolar, aynı zamanda ev dekorasyonu içinde oldukça önemli ürünlerdir.

Portmanto seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Her evin giriş bölümü farklı olduğundan farklı boyutlarda, eve uygun portmanto seçimi büyük önem taşır. En önemli özelliği evin tasarımına uygun boyutlarda olması yanında, içine oldukça fazla giyim eşyası konulması da önemli diğer özelliğidir. Üzerinde ayna bulunan modeller ise, farklı bir ihtiyacı karşılayabileceği gibi eve daha geniş bir görünüm de kazandırır. Bu ise, özellikle dar girişi olan konutlar için oldukça olumlu bir özelliktir.

Portmanto modelleri, içinde ayakkabılık ve askılık olan modeller olabileceği gibi dar olan yerler için sadece askılık olan küçük modelleri de bulmak mümkündür. Ayrıca tasarım olarak çok çeşitli modellerde olan portmantolar, dar mekanlar için kapağı olmayan açık modeller veya sürgülü kapağı bulunan modeller tercih edilebilir. Bu tür modellerde eğer varsa ayakkabı bölümleri sürgü veya menteşeli kapak ile kapatılır.

Portmanto Üretiminde Kullanılan Malzemeler Oldukça Önemlidir

Portmanto yapımında kullanılan malzemenin de kalitesi son derece önemlidir. Kaliteli ağaç malzemelerden üretilmiş portmantolar uzun yıllar sorunsuzca kullanım sağlar. Bunun yanında portmantoda ucuza kaçmak, ise sık kullanılan bu ürünlerin çabuk eskimesini, aksesuarlarının kırılması gibi tadilat gerektirecek işlemlere neden olur.  Bu yüzden eviniz için şık bir tasarım olarak seçeceğiniz portmantoların aynı zamanda kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Sitemizde bulabileceğiniz zengin ürün çeşitliliğine sahip portmantolar ile evinizde bulunan dış giyim eşyalarınızı dağınıklık olmadan, düzenli ve tertipli bir şekilde tutabilirsiniz. Aynı zamanda şık ve işlevsel görünüme sahip bu mobilyalar ile evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

 

 

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */