Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Alçı Kemer

2022-11-08Detaysan Yapı
alci-kemer.jpg

Alçı Kemer

Alçı Kemer İle Evinize Estetik Bir Görünüm Kazandırın

Alçıdan meydana gelen yapı malzemeleri, ev, iş yeri mekan dekorasyonları için kullanılan ortamın görünümünü tamamen değiştiren malzemelerdir. Kolay şekil alabilir olması ise, çok çeşitli tasarımlar elde etmeye olanak tanır. Kuruduktan sonra ise oldukça dayanıklı bir malzeme olarak, uzun yıllar kullanılabilir. Bu alçı malzemelerinin en çok kullanılan çeşitlerinden biri ise alçı kemer uygulamalarıdır.

Alçı Kemer Uygulama Alanları nerelerdir?

Alçı kemer, kapı kullanılmak isteyen girişlerde, kapıların alanları daralttığı bölümlerdeki girişlere, şık bir bölme ile ayırmak istenen odalarda giriş üzerlerine yapılabilir. Uygulandığı alana estetik bir görünüm kazandıran bir yapıdır. Yaşam alanlarına ferah bir görünüm veren alçı kemer modelleri, istenilen çeşitlerde tasarlanabildiği gibi hazır modellerden seçim yapılarak da uygulanabilir. Sanıldığının aksine oldukça kısa sürelerde monte edilen alçı kemerlerin bakımları da oldukça kolaydır. Temizliği için plastik boya ile kolayca boyanan bu yapıların hasar görmesi durumunda ise tamir imkanı da bulunmaktadır. Darbe sonucu zedelenen yüzeyler, saten alçı kullanılarak tekrar eski haline getirilebilir.

Alçı Kemer Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir?

Bu uygulama yaptırılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, uygulamanın nereye yapılacağıdır. Alçı kemer, bir iç dekorasyon ürünü olmakla beraber dış mekanlara yapılmamaktadır. Alçı malzemesi neme karşı dayanıklı olmadığı için, su ve neme maruz kalacak olanlarda alçı kemer kullanmak tavsiye edilmeyen bir durumdur. Bunun haricinde iç mekanlarda oda girişleri ve kirişler için oldukça ideal bir uygulamadır. Alçı uygulaması yapım aşamasında ise işçiliği yapacak olan kişinin ustalığı oldukça önemlidir. Ancak iyi bir kemer ustası istenilen modelin sorunsuz bir şekilde çıkarılmasını sağlayabilir. Bu yüzden yaşam alanlarına yapılacak kemer uygulamaları yaptırırken, işçilik konusunda oldukça titiz davranılmalıdır.

Oldukça estetik bir görünüm kazandıran bu uygulamada ise  doğru usta seçiminin diğer bir önemi ise,  uygulama yapılacak olan alana doğru modelin seçimini yapmak ile ilgilidir. Bu konuda ise size en iyi yardımcı olacak kişi ise işinde uzman bir ustadır.  Öte yandan uygulamada eksik malzeme kullanmak, alçının yapıştırmasını düzgün yapmamak gibi işlemlere de özen gösterilmesi gerekir.

 

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */