Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Banyo Dolapları

2022-06-27Detaysan Yapı
banyo-dolaplari.jpg

Banyo dolapları

Banyoları Dağınıklıktan Kurtaran Banyo Dolapları

Banyo dolapları, banyo malzemelerinin, banyoda düzenli bir şekilde muhafaza edilmelerini sağlayan mobilyalardır. Banyolarda kullanılacak dolapların seçimi ise, banyonun boyutu ile doğru orantılı olmalıdır.

Banyonun boyutlarına uymayacak büyüklükte dolaplar kullanmak alanı daraltacağı gibi çok da işlevsel olmamaktadır. Eğer banyo alanınız yeterince büyük ise konulacak olan dolap çeşitliliği de oldukça fazla olmaktadır. Fakat küçük banyolarda seçenekler biraz daralmaktadır. Bunun yerine ise banyonun  farklı yerlerinde kullanılabilecek farklı tip modeller kullanılabilir.

Farklı tip banyo dolaplarına örnek vermek gerekirse, ayna ve lavabo yanlarına konabilecek banyo dolabı tipleri, lavabo altı için banyo dolabı tipleri ya da yerden tasarruf etmek adına duvara asılabilen banyo dolapları kullanılabilir.

Banyo Dolabı Türleri Nelerdir?

Banyoda kullanılacak dolabın ise malzeme seçimi oldukça kaliteli olmalıdır. Banyolar genelde nemli ortamlar olduğu için kullanılacak olan malzemenin de neme karşı dayanıklı olması beklenir. Bu yüzden banyo dolaplarında sıklıkla kullanılan malzeme MDFdir. Mdf malzemeden yapılmış olan dolaplar, diğer malzemelere göre çok daha dayanıklı olduğundan, daha çok tercih edilir.

Banyo dolap modellerinde kullanılan diğer malzemeler ise; ahşap kaplama, melamin, masif ve lake dolap türleridir.

Ahşap kaplama banyo dolabı, MDF malzemenin üzerine ahşap kesitinin kaplanması ile imal edilir. Dolap bu haliyle ahşap dolap görünümünden farksız olmaktadır. Melamin banyo dolabı, oldukça sert bir malzeme olan melaminden imal edilen dolap türüdür. Melamin kimyasal işlemler sonucu kağıt malzemesinin aldığı farklı bir türdür. Bu madde verniklenerek son halini alır. Darbelere, çizilmelere karşı dayanıklı olmasından dolayı mobilya yapımında sıklıkla kullanılır.

Masif banyo dolabı, ise lüks mobilyalar sınıfında sayabileceğiniz mobilya türüdür. Sadece ağaç kullanılarak üretilen bu lüks mobilyaların malzeme kalitesi yanında işçiliği de oldukça özenli olan ürünlerdir. Lake banyo dolapları ise adını cilalamada almaktadır. Aslında lake bir tür cila çeşididir. Lake dolaplar pürüzsüz, düz banyo dolapları için tercih edilen, ekonomik ve bir çok renk seçeneğine sahip dolaplardır.

Sitemizde banyo dolaplarının bir çok renk ve modeline rastlayabileceğiniz gibi özel tasarım talepleriniz için yine bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */