Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Boya Üstü Boya

2022-07-11Detaysan Yapı
boya-ustu-boya.jpg

Boya Üstü Boya

Boya Üstü Boya Badana İşleri Profesyonellik Gerektirir

Yaşadığımız veya çalıştığımız alanların temiz görünmesinde, mekanların duvar ve tavanlarının temiz bir boya ile boyanmasının büyük önemi vardır. Duvarların boyanması mekana ferahlık katarken, diğer mobilyaların da dekoratif açıdan ön plana çıkması açısından etkili bir faktördür. Bu yüzden boyama işlerinin her sene ya da mekanın kullanımına göre iki senede bir boyanması önerilir. Duvar boyaları ise yüzlerce çeşit renk tonundan oluşur. Yaşam alanlarının farklı renklerde boyanmasını isteyenler ise boya üstü boya tekniğiyle duvar boyalarında farklı renkler tercih edebilirler.

Duvar boyama işlemleri, mevcut boyanın kazınmasının zor olmasından dolayı, daha pratik bir şekilde boya üstü boya atılarak yapılır. Bu şekilde yapılan renk değiştirme işinde ise, istenilen renk tonunu tutturmak altında bulunan boya yüzünden o kadar da kolay olmaz. Özellikle mevcut boyanın zıt bir rengi ile yeni boya yapılmak istenirse.

Duvar badana işlemlerinde kullanılan boyanın, yüksek kapatıcılık özelliği olması yanında işçilikte bu konuda oldukça önemlidir. Kullanılan boya ne kadar kaliteli olursa ve boya uygulamasını yapan usta da ne kadar tecrübeli olursa boya üstü boya işlemi de o kadar kısa sürede tamamlanır.

Boya badana işlemini yapan usta ise, boyanın hazırlanması aşamasında yeterli bilgi ve birikime sahip olmalıdır. Bilindiği gibi kullanılan boyalar, duvar ve tavan bölümlerine inceltilerek sürülür. Her kalite boyanın ise inceltilme oranı birbirinden farklıdır. Doğru oranlarda inceltilme yapılmadığı taktirde istenilen renk tonu yakalanamayabilir. Ayrıca boya üstü boya işlemi sırasında altta kalan boyanın tamamen kapatılması da boyanın uygun oranlarda inceltilmesi ile doğru orantılıdır.

Boya Üstü Boya İşlerinde Detaysan Yapı Farkını Deneyin

Tüm bunları göz önüne alındığında boya yapmak oldukça zahmetli bir iştir. Boya badana işleri sırasında doğru teknikler kullanılmadığı zaman etrafa boya sıçraması, etrafından kirlenmesi ve özellikle boya üstü boya yapılıyorsa, altta kalan boyanın kapatılamaması gibi olumsuz durumların yaşanması muhtemeldir. Fakat bu konuda profesyonel bir yardım almak, hem istenilen sonuca kavuşmayı hem de boya işinin kısa sürede ve temiz bir şekilde bitmesine olanak sağlar. Boya badana faaliyetleriniz için Detaysan Yapı firması olarak, profesyonel ekibimizle size en doğru hizmeti sunarak, evlerinizin kısa süre içerisinde tertemiz olmasını sağlayabiliriz. Detaylı bilgi için ise sitemizde bulunan iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */