Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Duşakabin Modelleri

2022-04-18Detaysan Yapı
dusakabin-modelleri.jpg

Duşakabin Modelleri

Banyoların Vazgeçilmezleri: Duşakabin Modelleri

Duşakabin, banyoda duş alırken, etrafın ıslanmasını önleyen, yapısı gereği duş alınan bölümü sıcak tutan ve banyolara dekoratif bir hava katan banyo ürünleridir. Duşakabinler hijyenik şekilde duş alınmasını sağlayan banyo ürünleri olması yanında, kolay temizlenebilir olmalarından ötürü de kullanıcısına avantaj sağlar. Silikonları iyi çekilmiş, montajı iyi yapılmış bir duşakabin ise uzun yıllar kullanılabilir.

Evlerde kullanılan duşakabinleri 3 farklı modelde piyasada bulmak mümkündür. Bu modeller, kullanıldıkları malzemeye göre farklı sınıflara ayrılmakta olup, işlevsel olarak aynı görevi görmekte, sadece görünüş açısından farklılıkları bulunmaktadır. Bu modellerden en çok kullanılanı mika duşakabinlerdir. Bu modeller, polistren duşakabin diye de adlandırılır.

Polistren Duşakabinler

Bir plastik türevi olan polistren malzemeden üretilen kapaklara sahip duşakabinlerdir. polistren, oldukça dayanıklı bir malzeme olmasından dolayı sıklıkla duşakabin yapımında kullanılır. Duş teknesi veya küvet üzerine rahatlıkla montajı yapılabilen mika duşakabinler, piyasadaki en ekonomik duşakabin sınıfıdır. Bu tarz duşakabinlerin, oldukça çeşitli desenleri bulunduğu gibi, banyonun modeline göre istenen modellerde de tasarlanabilmektedir.

Temper Camlı Duşakabinler

Cam duşakabinler, ana malzemesi temperlenmiş camdan oluşan çeşitli kalınlıklara sahip duşakabin modelleridir. Cam kalınlığı istenilen ölçülere göre 4mm ila 8 mm arasında değişebilir. Camın temperlenmesi, çok yüksek sıcaklıklarda ısıtılan cam malzemenin özel işlemlerden geçirilerek, hızla soğutulması sonucu darbelere karşı dayanıklı hale getirilmesi demektir. Bu şekilde dayanıklı hale getirilen temper camlı duşakabinler, güvenle duş alınmasını sağlar. Bu duşakabinler, ise mika duşakabinlere göre daha pahalı ürünlerdir. Ve belli bir fiyat aralığında satılmaktadır. Bu tarz ürünlerde ucuza kaçmak, bilinmeyen markaların üretimini satın almak, maliyetleri düşürmek için temper işlemi yapılmamış duşakabinler satın alınmasına neden olabilir. Bu durum ise duşakabin camının darbe sonucu kırılması ile ciddi yaralanmalara neden olabilir.

Duşakabinler ayrıca farklı şekillerde de tasarlanabilir. Banyonuzun şekline göre; dikdörtgen duşakabinler, duvar arası düz duşakabinler, oval duşakabinler, yuvarlak duşakabinler olarak sayabiliriz.

Aynı zamanda daha lüks model talep edenler için ise kompakt duşakabin olarak adlandırılan modeller üretilmektedir. Bu duşakabin türleri arasında bir çok farklı noktadan su tahliyesi yapabilen, jakuzisi bulunan, havalandırma ve müzik sistemine sahip olan oldukça lüks modelleri bulmak mümkündür.

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */