Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Fayans

2022-09-06Detaysan Yapı
fayans.jpg

Fayans

Mutfak Ve Banyolar İçin En Güzel Fayans Modelleri

Evlerimizin mutfak ve banyolarında duvar süslemesi olarak sıklıkla kullanılan levhalar fayans olarak adlandırılır. Genel olarak piyasada üç çeşidi bulunan karo fayanslar kare ve dikdörtgen levhalar halinde satılan yapı malzemeleridir. Yer karosu, porselen karo ve duvar karosu şeklinde çeşitlere ayrılmaktadır. Fayans özellikle seramik ile karıştırılan bir malzeme olmasına karşın aralarında farklar bulunur.

Fayans ile seramik arasında görünüm farkı bulunur. Fayanslar daha çok pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Seramik ise üretim şeklinden dolayı daha canlı bir görünüme sahip ürünlerdir. Buna göre ise ürün çeşitliliği daha fazladır. Seramik daha çok yer kaplamalarında kullanılırken, fayanslar duvar kaplama işlerinde tercih edilir.

Oldukça eski bir tarihi olan fayans malzemesi, eski zamanlardan gelen ismi ile çini olarak da adlandırılır. Tarihi eserlerde de çeşitli motiflerin üzerine işlendiği bu yapı malzemesi, bu kullanımından alınan feyz ile çeşitli çiçek desenleri ve farklı şekillerden oluşarak, banyo ve mutfakları farklı bir görünüme kavuşturmak için kullanılır.

Duvarlarda Neden Fayans Tercih Edilmelidir?

Fayans uygulaması mutfak ve banyolara boydan boya uygulanabileceği gibi kısmi olarak uygulanan modellerini de görmek mümkündür. Şık ve kaliteli bir fayans malzeme ile örülen duvarlar ise, duvar boyasına göre oldukça uzun ömürlü olarak yıllarca eskimeden kullanılabilir. Bu durumda her yıl boya yapılması gibi bir külfetten de insanları kurtarır. Ayrıca pürüzsüz, su, leke tutmaz yüzeyleri sayesinde kolay temizlenme özelliğine de sahip ürünlerdir.

Fayans malzemesinin ise oldukça çeşitli renk ve desenleri olduğundan evinizin tasarımına uygun modelleri bulma konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız. Hatta modeller arasında seçim yapmak en zor olan kısımdır. Malzemenin kalitesi yanında, fayans işçiliği de son derece önem arz etmektedir. İşinin ehli bir usta tarafından örülen fayanslar uzun yıllar kullanılabileceği gibi, işinde yeterince bilgi sahibi olmayan kişilerin yapacakları fayans uygulamalarında sorunlar yaşanabilir.

Sitemizde mutfak, banyo ve tuvaletler için geniş ürün yelpazesine sahip fayans malzemelerini bulabilirsiniz. Ayrıca her keseye uygun ekonomik modelli fayanslardan, oldukça kaliteli ve lüks işlenmiş fayansları da sitemizden tedarik edebilirsiniz.

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */