Telefon:+90 532 257-2482
Email:mehmetdetay57@gmail.com
Takip edin:

Led Işık Bandı

2022-03-09Detaysan Yapı
led-isik-bandi.jpg

Led Işık Bandı

Led Işık Bandı İle Evlerinizi Farklı Şekilde Aydınlatın

Led ışık bandı, üzerinde çok sayıda ufak elektronik devre elemanlarının bulunduğu bir çeşit aydınlatma aracıdır. Üzerinde bulunan ledler oldukça çeşitli renklerde olabileceği gibi, aydınlatmada en çok kullanılan beyaz ve sarı tonlarda ledlerden de oluşabilir. Şık görünümü yanında aydınlatma konusunda kullanıcısına tasarruf sağlayan led aydınlatma modelleri arasında led ışık bantları sıklıkla kullanılıyor.

Led Işık Bandı Kullanım Alanları

Aydınlatmada tercih edilmesi her geçen gün artan Led çözümler arasında led ışık bantları, bir çok yüzeyde kullanım imkanı sunuyor. Led ışık bantlarının uygulanacağı yüzeyin temiz ve ıslanmaması şartı ile bir çok alanda kullanılabilir olduğunu görüyoruz. En çok kullanılan yüzeyleri saymak gerekirse, bunlar; beton, ahşap, cam, duvar, alçıpan, seramik gibi yüzeylerdir. Bu yüzeylere led şeritler, altında bulunan sağlam yapışkanı sayesinde uygulanabilirken, her hangi bir zorlama olmadığı taktirde, kendiliğinden çıkma yapmamaktadır.

Kullanım Alanına Göre Led Işık Bandı Türleri Nelerdir?

Led ışık bant türleri aynı zamanda, iç mekan ve dış mekan kullanımlarına göre değişebiliyor. Silikonlu led ışık bantları, yağmur, toz gibi dış hava olaylarına karşı dayanıklılık sağladığından, dış mekanlarda sorunsuzca kullanılabiliyor. Bu dış mekanlar, araçlar, tekneler, bina dışı süsleme vb. Örneklerini genişletebileceğiniz bir çok alanı kapsıyor. Silikonsuz led şeritler ise, ıslanmaya maruz kalmayacak iç mekanlar olan, dekoratif olarak tavan aydınlatması, mağaza vitrinlerine görsellik katması gibi bölgelerde kullanıma uygun oluyor.

Bu özellikleri yanında led ışık bantları, tek çipli, çoklu çipli ve rgb şerit olarak da kendi içinde ayrılıyor. En çok kullanılan led ışık şeritleri tek çipli olmakla beraber aydınlatma konusunda eksik kaldığı alanlarda üç çipli led şeritlerde kullanılabiliyor. Aynı zamanda daha çok dikkat çekici olması açısından tabela gibi görsellerde rgb şerit ledler kullanıyor. Bu tarz led ışık bantları, bünyesinde birden çok renkli ışığı barındırdığından dolayı renk değişimi yapabiliyor.

Oldukça ekonomik fiyatlara bulabileceğiniz led ışık bantları, ev, ofis, mağaza gibi bir çok iç ve dış mekanda oldukça kolay bir şekilde kullanılabilir. 

BİZE ULAŞINmehmetdetay57@gmail.com

Çalışma Saatleri
Pzt - Cmtesi 8.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Konum
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telsiz mahallesi 85 sokak no:97
Telefon
0532 257 24 82
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Email
info@detaysanyapi.com
mehmetdetay57@gmail.com

Detaysanyapı, 2023 © Tüm Hakları Saklıdır

Monovers.com tarafından yapılmıştır.

/* */